KNYGIUKAI

Ar knyga gali būti per maža?

Sakome Ne ir pristatome projektų grupę apie vaikus ir knygas. Mažas knygas, o dar tiksliau - knygiukus, kuriuos ir skaityti, ir kurti galite neišėję iš namų. 


2021 metų vasaros projektas studentams

Studente,
kviečiame Tave kurti ir dalintis!
Dalyvauk knygiukų kūrimo projekte!

Knygiukai - iš vieno lapo išlankstoma knygelė.
Joje telpa daug - įkvepianti istorija iš mažiau nei 300-ų žodžių, šeši maži puslapiai su paveikslėliais ir patrauklus viršelis.
Knygiukus skiriame 4-10 metų vaikams. Patikrinome – vaikai labai juos mėgsta.
Visi knygiukai yra dovana Lietuvos vaikams ir jų tėvams, mokytojams. Knygiukai gyvena internete. Tiesiog parsisiunti, atsispausdini, susilankstai ir džiaugiesi.


Ką gausi Tu, kodėl Tau verta dalyvauti?
 Išbandysi save: kursiknygiuką, bendradarbiausi kūrėjų komandoje (rašančių, piešiančių ir psichologų).
 Padarysi gerą darbą vaikams - įkvėpsi juos tuo, kas Tau yra svarbu, kas Tau patinka, kuo norisi dalintis.
 Tai ir geras darbas sau – turėsi, kuo didžiuotis, kuo dalintis, jausmas „aš galiu“ galbūt įkvėps Tave ir didesniems darbams.
 Garantuojame, kad Tu patirsi smagumo.

Kviečiame registruotis čia: https://forms.gle/1tJdfPNebVL8ZTs97 (iki birželio 20 dienos, knygiukus kursite liepos mėnesį)
Jei dar turi abejonių, pasidairyki, ką sukūrė LT kūrėjai pernai www.Knygiukai.lt
Tavo knygiukas įgalins kitus sužinoti apie Tave!

Visi knygiukai rugsėjį keliaus į knygiukų biblioteką.

Daugiau informacijos – registracijos formoje
ir mūsų psl.
www.MesVaikystei.lt

VšĮ Vaiko pscihologijos centras


Jau galite registruotis 2020 metų advento nuotykiams su knygiukais. Šiemet taip pat bus visko - įvairių autorių, smagių knygiukų, siurprizų ir atradimo džiaugsmo. Nykštukų komanda plečiasi :) 


Jei norite gauti šio projekto 25 knygiukus galite registruotis čia.


 

2020 metais nutiko nuostabus dalykas – projektas Knygiukai į pagalbą vaikams

 

2020 metai Lietuvos Vyriausybės paskelbti vaikų emocinės gerovės metais. Todėl bendradarbiaudami su Vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, subūrėm Lietuvos vaikų knygų kūrėjų komandą. Ir ši komanda – rašytojų ir iliustruotojų poros – ėmėsi kurti knygiukus vaikams. Knygiukai pasirodė birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dieną. Juos galite rasti puslapyje www.Knygiukai.lt 


Ši puiki idėja – prisidėti prie vaikų gerovės šiuo keistu metu – kilo vaikų ir jaunimo rašytojai Kotrynai Zylei. Knygiukų autorius konsultuoja psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė ir skaitymo specialistė Inga Mitunevičiūtė, viešinimo kampaniją prižiūri Eglė Ramoškaitė, kalbos sklandumą sutikrina Giedrė Kmitienė. Knygiukus kūrė tiek daug Lietuvos vaikų kūrėjų! Ir jie yra labai įdomūs, tokie spalvoti, gražūs ir įkvepiantys. 

Kviečiame parsisiųsti Lietuvos kūrėjų knygiukus Knygiukai į pagalbą vaikams.

 

Devyni iš lietuvių autorių sukurtų knygiukų buvo išversti į anglų kalbą, kad knygiukai galėtų pasklisti po pasaulį ir paragintų kitų šalių kūrėjus taip pat imtis tokios puikaus projekto. Knygiukus anglų kalba galite rasti čia, o informaciją apie projektą anglų kalba čia. Pasidalinkite su savo kitakalbiais draugais!  

 

 

 

2019 metų projektas: Advento nuotykiai su knygiuku.

 

Mūsų nykštukai labai smarkiai dirbo ir spėjo adventui paruošti 25 knygiukus. 500 šeimų parsisiuntė knygiukus tiesiai į savo namų spausdintuvus, lankstė juos ir kiekvienai advento dienai turėjo po naują istoriją, pasiūlymą. Visi knygiukai buvo originalūs, įkvepiantys, pritaikyti vaikams. Prisikalbinome net super nykštukų į pagalbą!! Tai rašytojai Justinas Žilinskas, Evelina Daciūtė, Tomas Dirgėla, iliustratorė Greta Alice.

Kaip atrodo knygiukai, galite pamatyti atsispausdinę projektą pristatantį knygiuką. Taip pat galite atsisiųsti knygiukų lankstymo instrukcijas.

Jei norite gauti 2019 metų advento knygiukus, registruokitės čia.


Kas yra Knygiukas?

 

- Galbūt tai knygų vaikis? Tas, kuris be knygų negali gyventi?

- Galbūt tai mažas skaitytojas, kuris tik pradeda draugauti su knygomis?

- Galbūt tai knygų mylėtojas, rinkėjas, grožinėtojas?

- Galbūt tai rašytojas, kuris dar nesijaučia labai didelis?

- Galbūt tai maža knygutė, kurią galima sukurti ir namuose?

 

Mums Knygiukas – tai projektas, kurio metu rašome, kuriame ir dalinamės mažo formato knygelėmis, išlankstomomis iš vieno lapo. Knygiukus skiriam 4-10 metų vaikams

 

Ką galima daryti su knygiukais?

 

Skaityti       Grožėtis        Iliustruoti     Parašyti

      Sukurti           Dalintis         Gauti dovanų

Dovanoti     Rinkti           Džiaugtis      Mėgautis


Mes tikime, kad ir mažos knygos gali keisti skaitytoją ir jo pasaulį. Jos gali įtraukti į pasakas, gali paskatinti sukurti savo pasaką ar užrašyti savo prisiminimą, receptą, sukurti savo juokų ar eilėraščių knygiuką.

Ir dar tikime, kad taip mūsuose ims daugėti ir skaitytojų, ir kūrėjų, daugės vaikų, kurie tikės, kad jie gali.

 

Jei turite klausimų daugiau, nei čia randate atsakymų, rašykite mums el.p. info@MesVaikystei.lt



Aistė Mišinytė ir Agnė Nananai

Žalias liežuvis

Knygiukai į pagalbą vaikams 2020


Šis knygiukas apie mergaitę, kuriai nenuobodu gamtoje, nes ji žino daug gamtos paslapčių. Pavyzdžiui, ką padaryti, kad jos liežuvis taptų žalias. Knygelė padės pažvelgti į galimybes esančias gamtoje, atskleis kelias paslaptis ir galbūt įkvėps paieškoti jų dar daugiau. Smagūs Agnės paveikslėliai tikrai prikausto dėmesį ir padidina norą keliauti į gamtą. 

Apie ką rašom

Tag Cloud Example