Straipsniai

Skaitymo čempionatas
2023 metų spalio - 2024 metų sausio mėnesiais vyksiančiame Pradinukų skaitymo čempionate dalyvaus šios Lietuvos mokyklos: 

"Saulės" pradinė mokykla

Karalienės Mortos Vilniaus ir Kauno mokyklos

Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla

Klaipėdos "Smeltės" progimnazija

Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija

Klaipėdos Simono Dacho progimnazija

Klaipėdos Tauralaukio progimnazija

Mažasis Klaipėdos licėjus

Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinė mokykla

Mokslo ir menų mokykla Taškius

Pažinimo medis

Šiaulių Dainų progimnazija

Telšių „Atžalyno" progimnazija

Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija

Užliedžių mokykla - daugiafunkcis centras

Varėnos "Ryto" progimnazija

Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras Keturvalakių skyrius

Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija

Vilniaus darželis-mokykla "Šaltinėlis"

Vilniaus Trakų Vokės gimnazija

Vilniaus Tuskulėnų gimnazija

 Virbalio pagrindinė mokykla

Knygų registracijos nuorodą rasite čia. 

Linkime visiems gerų nuotykių su knygomis ir įtraukti kuo daugiau bendruomenės į čempionatą!! Šiek tiek apie 2022-ų metų pradinukų skaitymo čempionato rezultatus

Čempionate perskaityta mažiau knygų nei pernai, bet vis tiek labai daug – beveik 9 tūkstančiai (8990). Dalyvavo 200 klasių iš 36 mokyklų, viso 1361 vaikas, 349-ių vaikų šeimos ir 106 mokytojai. Kai kurias klases ar net mokyklas atstovavo po 1 klasę ar net vieną vaiką. Aktyviausiai dalyvavo Trakų pradinės mokyklos vaikai – net virš 200-ų jų įsitraukė į čempionatą. Aktyviausi mokytojai buvo Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinėje mokykloje, knygas registravo net 20 mokytojų, šios mokyklos mokytojai ir perskaitė daugiausiai iš visų mokytojų (94-ias knygas, 24170 psl). Daugiausiai tėvų įsitraukė Kauno Prano Mašioto pradinėje mokykloje, tačiau daugiausiai knygų perskaitė Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos tėvai.

Tai kuri mokykla laimėjo? Didele persvara pirmąją vietą užkariavo (o gal užskaitė?) Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos vaikai. Iš šios mokyklos dalyvavo 161 vaikas, visi kartu jie perskaitė 947 knygas (148100 psl), ir net 29 vaikai perskaitė daugiau nei 10 knygų. Valio!!! Tėvai taip pat perskaitė daug – 186 kn (70160 psl), tik mokytojai nelabai įsitraukė – viso 8 mokytojai perskaitė 10 knygų (9741 psl). Vis dėl to bendroj sumoj išlieka pirmoje vietoje – 1143 knygos, 228 tūkstančiai psl, 213 įsitraukusių žmonių ir 36-i perskaitę daugiau nei 10 knygų. Sveikiname nugalėtojus!! Šioje mokykloje mokosi ir akytviausiai skaitantys pirmokai bei antrokai!

Antrąją vietą išskaitė Trakų pradinės mokyklos vaikai – jie perskaitė 759 knygas (110219 psl.), šioje mokykloje daugiausiai vaikų registravo knygas, net 206, 14 iš jų perskaitė daugiau nei 10 knygų. Šioje mokykloje mažiau aktyvūs buvo tėvai (42 knygos, 16505 psl.), tačiau aktyvesni buvo mokytojai (34 knygos ir 11014 psl.). Bendrai šios mokyklos bendruomenė užregistravo 835 knygas.

Trečioje vietoje šiais metais yra Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, kurioje bendrai buvo perskaitytos 822 knygos. Atrodo, kad ši mokykla nedaug nusileido antrai vietai, bet joje itin aktyvūs buvo tėvai – jie perskaitė ir užregistravo 287 knygas (83557 psl.), tai buvo aktyviausi tėvai per visas dalyvavusias mokyklas. Žinoma, šios mokyklos vaikai taip pat buvo labai aktyvūs ir užregistravo 472 knygas (74279 psl.), mokytojai taip pat labai stengėsi – viso 63 knygos (18542 psl.).

Per šį čempionatą paaiškėjo, kad daugiausiai iš pradinukų skaito trečiokai. Šiais metais patys aktyviausi trečiokai buvo iš Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos –šios mokyklos 3b klasė perskaitė daugiausiai knygų iš visų trečiokų ir tai buvo rekordinis puslapių skaičius (143 knygas, net 31095 psl.), panašu, kad trečiokai ne tik daugiausiai skaito, bet ir jų knygos storiausios.

Kaip ir pernai, mažiausiai aktyvūs buvo ketvirtokai – ir mažai klasių dalyvavo, ir jose nedaug moksleivių registravo knygas. Ketvirtokių klasės perskaitė daug dažniau dėka labai daug skaitančių kelių vaikų, nors net 95 knygas (15301 psl.) užregistravo 23 vaikai iš Trakų pradinės mokyklos 4a klasės.

Kas dar įdomaus? Mergaitės perskaitė šiek tiek daugiau knygų nei berniukai, daugumai vaikų patiko jų perskaitytos knygos. Gavom ir mandagių padėkų, ir pasidžiaugimų galimybe registruoti knygas, ir padejavimų, kad greičiausiai nieko nelaimės. Kai kurių vaikų perskaitytų knygų kiekis daro įspūdį – daugiausiai perskaitė mergaitė Vytenė – viso 75 knygas (15710 psl.), sunku patikėti, bet, kaip ji pati parašė – labai mėgsta skaityti. Skaičiuojant rezultatus matėsi, kad skaitantys vaikai turi skaitančius tėvus, kad klasėse dalinamasi knygomis, kad daug skaito broliai ir seserys.

Stengėmės kiekvieną mokyklą apdovanoti prizais, net kai tiek daug dalyvaujančių mokyklų. Šiais metais čempionato rėmėjai buvo leidyklos Alma littera ir Misteris Pinkmanas, fondas Švieskime vaikus ir Lietuvos mokslo akademija, knygomis parėmė ir Vaikų žemės iniciatyva, žinoma, VšĮ Vaiko psichologijos centras ir Monika S.K. Čempionato metu išdalinta daugiau nei 300 knygų. 

Tai smagu, kad mėgstantys skaityti galėjo registruoti knygas ir tikėtina, gauti už tai prizų, nedaug skaitantys, kad ir viena perskaityta knyga, galėjo prisidėti prie klasės ar mokyklos taškų. Mokytojai turėjo galimybę paraginti vaikus skaityti, o tėvai – parodyti pavyzdį. Atrodo, kad čempionatas pavyko, jį kartosim ir kitais metais, paskutinį kartą. Prisijungti galės dar nedalyvavusios mokyklos.

2022 metais Pradinukų skaitymo čempionate dalyvavusios Mokyklos nuo mažiausiai iki daugiausiai perskaičiusių

36

Akmenės r. Kruopių pagrindinė mokykla

35

Valčiūnų gimnazija

34

Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla

33

Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija

32

Šakių rajono Kriūkų mokykla daugiafunkcis centras

31

Rietavo sav. Tverų gimnazija

30

Vilniaus r. Kyviškių pagrindinė mokykla

29

Jonavos Justino Vareikio progimnazija

28

Ukmergės Senamiesčio progimnazija

27

Alytaus Dzūkijos mokykla

26

Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinė mokykla

25

Užliedžių mokykla - daugiafunkcis centras

24

Alytaus r. Butrimonių gimnazija

23

Mosėdžio gimnazija

22

Pakruojo r. Rozalimo pagrindinė mokykla

21

KTU Inžinerijos licėjus

20

Kauno Veršvų gimnazija

19

Ilgakiemio mokykla-darželis

18

Kauno Montesori mokykla-darželis "Žiburėlis“

17

Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija

16

Radviliškio rajono Šeduvos gimnazija

15

Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija

14

Klaipėdos Gedminų progimnazija

13

Eitminiškių gimnazija

12

UAB „Pažinimo medis"

11

Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinė mokykla

10

Visagino Žiburio pagrindinė mokykla

9

Pradinė mokykla "Žiniukas"

8

VšĮ Gedimino miesto mokykla

7

Kauno r. Ringaudų pradinė mokykla

6

Vilniaus Gabijos progimnazija

5

Druskininkų ,,Saulės" pagrindinė mokykla

4

Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija

3

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija

2

Trakų pradinė mokykla

1

Kauno Prano Mašioto pradinė mokykla

 

 

Pradinukų skaitymo čempionatas

Tai naujas čempionatas Lietuvos pradinukams, jų tėvams bei mokytojams. 


2021 metais. Dalyvavo 31 Lietuvos mokykla (mokyklų sąrašas posto apačioje), jose mokosi daugiau nei 7 tūkstančiai pradinukų. Šių mokyklų pradinukai, jų tėvai bei mokytojai registruos perskaitytas knygas ir stengsis iškovoti daugiausiai skaitančios mokyklos, klasės titulą bei laimėti mokyklai, klasei ar sau knyginių prizų. Prizų gaus ir mokyklos, ir klasės, ir vaikai, ir tėvai, ir mokytojai.  

Knygų skaitymas mus gali nukelti į kitas šalis, supažindinti su įdomiais žmonėmis, gyvūnais ar fantastinėmis būtybėmis, skaitydami patiriame nuotykius ir sužinome apie save bei pasaulį. Tačiau šiais laikais skaitymui tenka sunki konkurencija su patraukliais ekranais, kuriuose vaikai randa žaidimų, kinų, bendravimo ir žinių. Todėl šiuo metu ypač svarbu vaikams parodyti skaitymo naudą. Šio čempionato tikslas - ne tik paskatinti vaikus skaityti, bet įtraukiant tėvus ir mokytojus parodyti, kad mes, suaugę, džiaugiamės galėdami skaityti knygas, patirdami jų teikiamą gėrį. 


 
 

Čempionatą organizuoja VšĮ Vaiko psichologijos centras ir iniciatyva "Vaikų žemė". 

Čempionatą remia leidyklos Alma Littera, Misteris Pinkmanas, Sofoklis

Asmeniniai rėmėjai: rašytojas Tomas Dirgėla, psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė

Čempionato ženklą ir atviruką sukūrė Indrė Žygaitytė.


Daugiau apie skaitymo čempionatą:

Galvojant apie tai, kad vaikai vis dažniau mato savo tėvus prie ekranų, o ne knygų, kilo noras paskatinti skaityti ne tik vaikus, bet ir tėvus. O kad būtų smagiau, organizuoti skaitymo čempionatą, kuris parodys, kiek Lietuvoje skaito vaikai, lankantys pradines klases, kiek tėvai, o kiek – mokytojai. O kaip be jų? Čempionatas organizuojamas mokyklomis, tai neabejojame, kad ir mokytojai mielai prisidės savo perskaitytomis knygomis ir jų puslapiais.

Skaitysim keturis mėnesius – gegužę įsivažiuosim ir visą vasarą tėvai, vaikai ir mokytojai skaitys knygas, perskaitę jas aptars ir registruos internete. Rugsėjo pradžioje, kai visos vasarą perskaitytos knygos bus sėkmingai suregistruotos, imsimės didžiųjų skaičiavimų. Juk įdomu, kiek knygų perskaitė projekto dalyviai, kokios knygos buvo populiariausios, kuri mokykla perskaitė daugiausiai knygų, o kuri daugiausiai puslapių, keliose mokyklose laimėjo tėvai, o kuriose vaikai su mokytojais. Ir viskas?

Žinoma ne, nes kaip gi čempionatas be prizų. Turim visą vasarą laiko iškaulyti kuo geresnių prizų iš čempionato rėmėjų – leidyklų, knygynų, palaikančių organizacijų ir asmenų. Pagrindinis organizatorius VšĮ Vaiko psichologijos centras taip pat skirs prizų. Jų gaus ir mokyklos, ir klasės, ir atskiri vaikai. Ir tie, kurie daug perskaitė, ir tie, kurie galbūt tik vieną knygą perskaitė, bet ir ja prisidėjo prie mokyklos bendro rezultato. Labai norisi apdovanoti kuo daugiau čempionato dalyvių, bet manome, kad pagrindinis prizas, kurį gaus visi, bus perskaitytos knygos, patirti nuotykiai, knygose sutikti veikėjai. Galbūt kam nors kils nors parašyti savo knygą ar bent knygiuką.

Kaip galima dalyvauti? Čempionate dalyvauja 30-ties užsiregistravusių mokyklų pradinukai, jų tėvai bei mokytojai. Jei esate iš šių mokyklų, jau galite rinktis įdomiausias knygas, apsilankyti knygyne ar bibliotekoje ir pasiruošti čempionatui. Gegužės-rugpjūčio mėnesiais perskaitytas knygas vaikai, tėvai ir mokytojai registruos internete. Kaip ir viskas. Dar turbūt savrbu paraginti vieniems kitus, nes svarbu ir bendradarbiavimas siekiant bendro tikslo. Kiekviena knyga artina pergalę šioje ilgoje, nelengvoje, bet kupinoje nuotykių kovoje.

Įsimintinos datos: 

* Mokyklų registracija nuo balandžio 16 dienos (jau baigta surinkus 31 mokyklą). 

* Gegužės 7 dieną per spaudos atgavimo dieną skelbsime apie čempionato pradžią. 

* Knygų registracija bus baigta rugsėjo 10 dieną (kad su suaugusiųjų pagalba spėtų susiregistruoti tie, kam gali būti sunkiau susigaudyti). 

* Rugsėjį skaičiuosim rezultatus ir jo gale skelbsime nugalėtojus ir laimėtojus, džiaugsimės ir dalinsim prizus (prizų jau turim, bet dar turim ir visą vasara jiems padauginti). 

Daugiau informacijos siunčiama užsiregistravusioms mokykloms. 

2021 m. skaitymo čempionate dalyvavusių mokyklų sąrašas:

Alytaus "Sakalėlio" pradinė mokykla

Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla

Anykščių Antano Vienuolio progimnazija

Daugų Vlado Mirono gimnazija

Domeikavos gimnazijos Užliedžių skyrius

Gargždų "Kranto" pagrindinė mokykla

Gargždų "Minijos" progimnazija

Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla

Kauno "Ryto" pradinė mokykla

Kauno raj. Lapių pagrindinė mokykla

Kėdainių Ryto progimnazija

Kretingos Pranciškonų gimnazija

Kruonio gimnazija

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija

Šakynos mokykla

Šiaulių Centro pradinė mokykla

Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazija

Vilniaus Fabijoniškių gimnazija

Vilniaus Karaliaus Mindaugo mokykla

Vilniaus Karalienės Mortos mokykla

Vilniaus Maironio progimnazija

Vilniaus privati gimnazija

Vilniaus "Saulės gojus" mokykla

Vilniaus šv. Juozapo mokykla

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija

Vilniaus Trakų Vokės gimnazija

Vilniaus Valdorfo mokykla

Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla

Vilniaus „Vyturio“ pradinė mokykla

Vilniaus Žygimanto Augusto pradinė mokykla

Voveriškių mokykla


Apie ką rašom

Tag Cloud Example