Straipsniai

žaidimas

  • KIBUKAS

    Žaidimas, kurį norėsis kartoti ir kartoti... Nes geri dalykai prikimba :)
  • Naratyvinis žaidimas

    Naratyvinis žaidimas yra metodas, sukurtas remiantis geriausiais vaikų žaidimo specialistais. Šį metodą į pasaulį paleido dr. Milda Brėdikytė ir prof. Pentti Hakkarainen. Vilniaus savivaldybės dėka metodas plinta į Vilniaus darželius ir jo dėka vaikai vis daugiau pasineria į žaidimą. Susipažinkime?
  • Žaidimo magija

  • Žaidimo stebuklai

    Tai kad jūsų namuose lankytųsi ne tik žinios apie tai, kas vyksta pasaulyje, bet ir šiek tiek žaidimo, žemiau surašiau kelis pasiūlymus, kurie yra tokie paprasti, o duoda tiek daug, kad bent vieną išbandę norėsite imtis ir kitų. O vaikai dar ilgai apie tai pasakos ne tik jums, bet ir draugams bei pažįstamiems. Bandom?
  • Kas nugali drakonus

    Drakonų būna įvairių. Apie vienus iš jų, ir kaip sekėsi juos įveikti vienai šeimai.
  • Renkatės darželį?

    Keletas pastebėjimų, rekomendacijų tiems, kurie ieško savo vaikams darželio. Atėję į darželį pirmiausiai pastebim senus langus ar naujai suremontuotas sienas, bet ne jie nulemia, ar mūsų vaikas gerai jausis darželyje. Jei jūs turit noro ir galimybių rinkti savo vaikui darželį, rekomenduojam kelis pagrindinius kriterijus, į kuriuos svarbu atsižvelgti siekiant, kad vaikas gerai jaustųsi darželyje.
  • Žaidimus įkvepianti veikla

    Vis daugiau pedagogų, vaikų darželių auklėtojų, tėvų kalba apie tai, kad vaikai šiais laikais nebežaidžia. Ar taip gali būti, juk žaidimas – įprasta vaiko veikla, kas turėtų atsitikti, kad vaikai nustotų žaisti? Juk suaugę irgi deda daug pastangų, kad sugalvotų kuo įdomesnių žaidimų vaikams, kad visas vaikų lavinimas būtų kaip žaidimas. Pasirodo, suaugusiųjų perdėta kontrolė, šiuolaikinės technologijos televizorių, kompiuterių bei telefonų ar planšečių pavidalu, didelis noras kuo geriau išlavinti vaikus, beveik pražudė laisvą nevadovaujamą vaidmeninį žaidimą, kuris yra tikrasis vaikų žaidimas, nešantis didžiąją naudą vaikams. Jei vaikams nurodyti, kaip ir ką žaisti – taip, vaikai vis dar žaidžia. Bet jei vaikai paliekami laisvai užsiimti, lieka tik chaosas, kurį kuo greičiau norisi suvaldyti pasiūlant struktūruotos, aiškios veiklos. Kaip ištrūkti iš šio užburto rato, kuo siejasi mūsų, tėvų, veiklos ir vaikų žaidimas - naujame straipsnyje apie žaidimus. Laisvas, vaidmeninis, nevadovaujamas žaidimas – tai pats geriausias vaikų lavinimas iki pat mokyklos. Tačiau šiais paradoksų laikais suaugusiems tenka pasistengti, kad vaikai žaistų. Gerų atradimų.
  • Laisvas žaidimas ir savireguliacija

    Kaip siejasi laisvas vaikų žaidimas ir savireguliacija? Kodėl šiuolalikiniai vaikai turi menkesnius savireguliacijos gebėjimus, lyginant su vaikais prieš 40 metų?
  • Žaisti

    Vienas iš buvimo vaiku ypatumų yra žaidimas. Žaidžia ne tik žmonių, bet ir gyvūnų vaikai, tai rodo žaidimo prigimtinumą. Tačiau laikai keičiasi ir gal užtenka vaikams žaisti iki trijų metų, o vyresni geriau kuo anksčiau tegul kremta mokslus, taip daugiau pasieks gyvenime. Kodėl vyresni vaikai turėtų žaisti?

Apie ką rašom

Tag Cloud Example