Straipsniai

Renginiai

Kai užplūlsta jausmai – pasiduoti, kovoti ar pasinaudoti?

Apšaukė darbe ir norisi taip pat ką nors apšaukti? Vaikas verkia ir nebeaišku, kaip jį paguosti? Atrodo, kad dar tik antradienis, o vidinės ramybės nebėra?  Vyksta geri dalykai, bet nedžiugina? Nebeaišku, kam iš viso tie jausmai, jei su jais taip sudėtinga?

2018 m. kviečiame į  tris užsiėmimus apie jausmus ir emocijas mūsų, suaugusiųjų, ir vaikų gyvenimuose. Užsiėmimus ves psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė (psichologijos mokslų daktarė, trijų vaikų mama, VšĮ Vaiko psichologijos centras įkūrėja).

Užsiėmimų metu bus truputis teorijos, daug naudingų praktinių dalykų, viskas orientuota į tai, kad iš užsiėmimų išsineštumėt kuo daugiau supratimo apie pačias emocijas bei ką su jomis daryti.

Paskaita Emocijų vieta mūsų gyvenime. Balandžio 25 d. (trečiadienis) 18.30-20.00 val.

Tai bendresnio pobūdžio paskaita apie emocijas, jų kilmę, spalvas, visa tai, kas gali praversti, siekiant suprasti emocijų vietą mūsų gyvenimuose – iš kur jos, kam jos, ką su jomis daryti.

Paskaita Emocijos vaiko pasaulyje. Gegužės 9 d. (trečiadienis) 18.30-20.00 val.

Paskaita su orientacija į vaikus – kaip emocijos dalyvauja vaiko gyvenime, ką duoda, kaip jiems padėti suprasti emocijas, kaip patiems reaguoti į vaikų emocijas.

Praktinis užsiėmimas – Emocijų prisijaukinimas. Gegužės 23 d. (trečiadienis) 18.30-20.00 val.

Kalbėsimės apie jūsų emocingas situacijas, bandysim jas išpainioti, praktikuosimės konkrečius emocijų supratimo, keitimo būdus.

 Galite dalyvauti tik vienoje iš dviejų paskaitų, galite dalyvauti visuose užsiėmimuose. Norint dalyavuti praktiniame užsiėmime teks sudalyvauti ir bent vienoje paskaitoje. Užsiėmimai vyks trečiadieniais 18.30-20.00 Vilniuje, netoli Olandų g. žiedo..

Vieno užsiėmimo kaina 8 eurai. Visų trijų užsiėmimų kaina 20 eurų. Užsiregistravusiems bus atsiųsta informacija apie mokėjimo būdus, susimokėti reikės savaitę prieš užsiėmimą. Negalint dalyvauti pinigai negrąžinami, tačiau galite rasti kitą asmenį, kuris sutiks dalyvauti vietoje jūsų.

Registracija čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2LA3g8QSfzHkocjypp5Q4mo_LBMwxxLVGam5uu8udw0maNQ/viewform?c=0&w=1

Pasiteiravimui galite rašyti el.p. info@MesVaikystei.lt

VšĮ Vaiko psichologijos centras

 

www.MesVaikystei.lt


Kovo 26- balandžio 1 d. skelbiam Džiaugimosi artimu savaite. Prisiminkite parodyti artimui savo, kad jums džiugu dėl jo ar jos. Parodyti galima šypsena, draugišku žvilgsniu, geru žodžiu, skambučiu ar šiaip kokiu gražiu veiksmu. Geriausia yra tiesiog paprastai parodyti, kad tą žmogų tiesiog miela matyti. Nors galima ir paminėti ką nors gero apie jį ar ją - pastebėti gerą darbą, pastangas ar malonų veiksmą. 
Kas iš to?

Ogi kartais pamirštam pasakyti gerą žodį arčiausiai esantiems, pamirštam jiems parodyti, kad mes jais džiaugiamės. Ir tuomet atrodo, kad taip nėra. O kaip gera žinoti ir jausti, kad esam mylimi, kad patinkam, kad yra kas mumis džiaugiasi. Ir jei imsim tai daryti dažniau - taps geru įpročiu ir kartu sugrįš ir mums.

Kartais - susipykus ar kai artimas kažkodėl nelabai mielas atrodo, tai padaryti gali būti sunkiau. Tačiau gali užtekti prisiminti geras akimirkas kartu, džiugius momentus, dėl ko anksčiau džiaugėtės - ir džiugesys atsikuria. Tuomet telieka nusišypsoti sau ir kitam - ir diena nušvinta ryškiau. Mes patys kuriam savo santykius ir aplinką.

Vaikams labai svarbu jausti, kad jie yra mylimi, mėgstami, kad mes jais džiaugiamės. Tuomet jie įgyja vidinės laisvės (nebereikia sukti galvos, kaip patikti), jie gali išpildyti save - atskleisti gebėjimus, talentus, tyrinėti ir atrasti pasaulį, pradžiuginti mus. Parodydami vaikams, kad jais džiaugiamės, pradžiuginam ir save - juk gera matyti laimingus vaikus 

Džiaugimosi artimu savaitę artimo sąvoką labai naudinga praplėsti. Tai gali būti asmuo artimas pagal idėjas - galima parašyti šiam, kad ir nepažįstamam, laišką, pasidžiaugiant šiuo artumu. Galima artumą suprasti kaip fizinį artumą - pasidžiaugti klientu, pardavėju, šalia laukiančiu bendrakeleiviu. Tokiu būdu mūsų išreiškiamas džiugesys pasklinda plačiau nei mums svarbiausi žmonės ir nukeliauja į kitas šeimas. Juk mes visi susiję...

 

Ir dar verta prisiminti, kad pats artimiausias žmogus mums, su kuriuo tenka daugiausiai praleisti laiko yra... mes patys. Ar dažnai pasidžiaugiam savim? Taip nuoširdžiai pasidžiaugiam, tuo, kad tokie esam, kad galim daryti gerus dalykus, kad galim gyventi, kvėpuoti ir mylėti, džiaugtis ir dalintis šiuo džiaugsmu? Šiandien yra puiki diena save pradžiuginti - nusišypsoti sau, mintyse paglostyti ir pasakyti, kaip gera, kad esam.


Bendradarbiaujam su Veriškių kaimo bendruomene

Mokymai "Gyvenimas su vaiku, ką vertą žinoti" Veriškėse 2017.10.21. 14.30 val. Kalbėsim, kaip šiais laikais gyventi su vaiku, kad ir vaikas būtų laimingas, ir tėvai nepavargę, ką taikyti vietoje bausmių ir kaip priprašyti, kad vaikai klausytųsi. Ateikite, pasisemti žinių ir įkvėpimo tėvystei.

  

Vilkės namuose

2017.Gegužės 5 d. Pokalbiai apie mus ir vaikus: Bausmių realybė ir mitologija. 13.00-14.30/

2017.Balandžio 14 d. Pokalbiai apie mus ir vaikus: Vaikų norai – kas po jais? 13.00-14.30 val.

2017.Kovo 24 d. Pokalbiai apie mus ir vaikus: „Aš ir mano mamiški sąžinės graužuliai“ 13.00-14.30.

 

 Užupio bendruomenės renginys Atviras kiemas

 

 Atviras kiemas vėl kviečia susitikti 2017.10.22. Nors šaltukas jau gnaibo nosis, bet žaidimams visoks oras yra tinkamas. Susitikim tarp auksinių lapų.

Registracija el.p. info@MesVaikystei.lt
 

Vienas Užupio kiemas 2017 m. birželio 9 dieną bus atvertas vaikams. Čia galima bus kurti savo pasaulį – kasti tunelius, statyti namus, keliauti į stebuklų šalį arba tiesiog stebėti gyvenimą ir juo mėgautis. Kieme yra senų lentų, nebereikalingų baldų, keistų rakandų, kitokių įdomių dalykų, kuriuos drąsiai bus galima perdaryti (pirma išardyti, tuomet ką nors sumeistrauti). Taip pat kieme yra daug erdvės ir labai draugiški bei svetingi šeimininkai.

Trūksta šiam reikalui instrumentų (prašom tėvelius atsinešti pjūklų, plaktukų, prigriebti vinių ir darbinių pirštinių), vaišių sau ir kitam (kuris bus alkaniausias), geros nuotaikos ir žinoma – vaikų. Todėl kviečiame, jei manote, kad vaikams svarbu kūrybinė ir žaidimo laisvė, jei pasitikit, kad vaikai pirmiausiai yra kūrėjai, jei su nostalgija prisimenat savo vaikystę, kai iš rastų niekam nebereikalingų dalykų kurdavot pilis, miestus, tvirtoves ir jums vis dar apie tai pagalvojus norisi šypsotis. Pričiupkit savo 9-12 metų, jei pavyks, ir vyresnius, vaikus ir galėsite su jais kartu pažaisti iš tikrųjų.

Vietų skaičius labai ribotas, todėl prašome registruotis (el.p. registracija@MesVaikystei.lt), užsiregistravę gausite daugiau informacijos apie konkretų laiką ir vietą. Jei norite daugiau sužinoti apie tokias aikšteles pasaulyje, pabandykite pagūglint Adventure playgrounds, pvz., wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Adventure_playground

Jei norisi daugiau sužinoti apie laisvo žaidimo svarbą vaikų raidai, ieškokite čia https://playgroundideas.org/explore-the-evidence/

Dokumentinio filmo The Land apie nuotykių aikšteles, ištrauką dabar pažiūrėti čia http://vermontpbs.org/videoplayer?v=2366034694

Susitikime, išmėginkime.

Organizatoriai – aktyvūs užupiečiai ir VšĮ Vaiko psichologijos centras

www.MesVaikystei.lt ir fb Vaiko psichologijos centras, grupė Laisvė žaisti

Ryšio kūrimo dirbtuvės RYŠIO GALIA.

 Kas mus sieja su kitais žmonėmis? Kas mus sieja su mūsų vaikais? Kaip įmanoma pagerinti ryšį su artimiaisiais? Kaip ryšio pagerėjimas siejasi su mūsų ir vaikų laime, gyvenimo džiaugsmu?

Vieną rudens šeštadienio rytą paskirkite 4 valandas išbandyti ryšio galią ir galbūt jums taps lengviau užmegzti ryšį su savimi, su savo vaiku, partneriu, su savo gyvenimu.

Dirbtuvės Ryšio galia vyks 2016 m. lapkričio 19 d., šeštadienį, jaukioje aplinkoje mažoje grupėje. Kaina 20 eurų, dalyvavimas įmanomas užsiregistravus ir susimokėjus iš anksto. Dirbtuvių šeimininkė - psichologė dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė.

Patyriminės dirbtuvės drąsiems tėvams, kad ryšio galia įkvėptų, įgalintų, suteiktų tėvystei sparnus.

Registruotis el.p. registracija@MesVaikystei.lt

Taip pat rašykit, jei kyla klausimų.

Iki pasimatymo.

 
Ramūs tėvai? Misija įmanoma!!

Tai paskaita-seminaras tiems, kurie jaučia, kad norėtų ramiau žvelgti į savo vaikus, kuriems vis dar pasitaiko bartis, šaukti, suduoti savo vaikui, nors vėliau dėl to būna nesmagu..
Aptarsim, kodėl taip atsitinka ir kaip išlaikyti vidinę ramybę ir sunkiais gyvenimo momentais, kodėl ši vidinė tėvų ramybė tokia svarbi vaikų, tėvų ir visos šeimos gyvenime.
2016 m. rugsėjo 27 d. (jau daug norinčių) ir spalio 5 d. (dar yra vietos) Vilniuje, 18.30-20.30 paskaitą-seminarą ves Vaiko psichologijos centro psichologė dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė.
Daugiau informacijos - registruojantis el.paštu: Registracija@MesVaikystei.lt
Registracija būtina, nes vietų skaičius ribotas.
 
Seminaras Kai vaikai elgiasi netinkamai....
Darbinis užsiėmimas, mažose grupėse analizuosim jūsų rūpesčius su vaikų elgesiu, naudodamiesi bendrus bendravimo su vaikais principus.
Numatytos datos: 2016 m. balandžio 27, gegužės 4 ir 10.
Registruokitės Registracija@MesVaikystei.lt

Seminaras Paklusnumo kaina.

2016.04.06 ir 2016.04.12 
Šiais laikais jau ir darželinukai su mobiliaisiais telefonais turbūt nieko nenustebintų. O pradinukams ir vyresniems tiesiog būtina turėti savo telefoną, nes juk kaip mes, tėvai, žinosim, kur yra mūsų vaikas? Mokyklose užduodami namų darbai ima darytis tėvų reikalas – tėvai turi sužiūrėti ne tik, ar jie padaryti, bet ir kaip gerai padaryti. Kai kurie darželiai įsirengė filmavimo kameras, kad tėvai galėtų matyti, ką jų vaikai per dieną veikia.
Kur veda pastaruoju metu labai išdidėjusi tėvų kontrolė, apimanti vis daugiau vaiko gyvenimo sričių? Ar tai vienaprasmiškai naudinga tėvams, vaikams? Kartu su kontrole kyla ir noras, kad vaikai paklustų mūsų kontrolei, klausytų ir elgtųsi taip, kaip suplanuota. Nes juk vaikų pareiga klausyti tėvų. Ką mes darome, kai vaikai neklauso? Ar paklusnumas turi savo kainą?
Šiuos ir kitus klausimus apie paklusnumą, kontrolę, bausmes ir požiūrių alternatyvas kalbėsime seminare Paklusnumo kaina. Seminare ne tik plėsim žinias, bet ir keisim mąstymą. Išdrįsit?

Seminarą ves psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė iš Vaiko psichologijos centro.
Seminaras vyks Vilniuje balandžio 6 ir 12 d. 18.30 val., vietų skaičius ribotas, prašome registruotis iš anksto el.p. Registracija@MesVaikystei.lt Seminaro kaina asmeniui 5 eurai. Daugiau informacijos – el. paštu ir užsiregistravusiems.

 

 Džiaugimosi artimu savaitė.
2016 m. kovo 21-27 d.
Vaiko psichologijos centras skelbia Džiaugimosi artimu savaitę.
Norint pažymėti Džiaugimosi artimu savaitę, tereikia kiekvieną savaitės dieną ir kuo dažniau, kai tik artimas padaro ką nors gero, tai pastebėti ir parodyti, kad pastebėjom. „Kas nors gero“ gali būti ir mažas mažulytis – geras žodis, nedrąsi šypsena, pakeltas daiktas, prilaikytos durys, ir kas nors didesnio – pagaminti pietūs, papasakota pasaka, pagalba darbuose, pasirūpinimas laisvalaikiu... Svarbu ne tik sau pastebėti tuos gerus dalykėlius, bet ir parodyti kitam, kad pastebim. Nebūtina apie tai skelbti fb, internete ar per radiją, užtenka atsidėkoti šypsena, pasakyti „ačiū“ (prisiminkite padėkoti ir už pastangas, ne tik rezultatą), išsakyti jausmus (kaip miela, malonu, kad tai dėl manęs padarei, mane pradžiuginai, nustebinai), parodyti teigiamą vertinimą (man patiko, gerai padarei, gerai sugalvojai, man tai svarbu, oho, gerai tu čia). Svarbu, kad artimas suprastų, apie kurį elgesį kalbama. Beje, artumas irgi gali būti suprantamas visaip – pagal giminystės artumą, draugystės artumą, fizinį artumą ar dvasinį, tam ribų nėra.
Tyrimai rodo, kad gerų dalykų pastėbėjimas, kalbėjimas apie juos didina džiaugsmą, laimės jausmą, jei pastebime kitų gerus darbus, patys jaučiamės labiau mylimi. Tad būkime laimingi džiaugdamiesi artimais savo. Nes juk jie tiek daug gerų dalykų padaro. Parodykim artimiems savo, kad tai pastebim, kad mums svarbu. Ir pamatysit, kaip gerų dalykų ims daugėti, toks jau tas gerumo dėsnis https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:)
 
Pasidalinkite su draugais ir pažįstamais šios savaitės misija. O mes labai lauksim įspūdžių apie tai, kaip sekėsi pažymėti Džiaugimosi artimu savaitę, rašykit apie tai komentaruose arba el. paštu info@MesVaikystei.lt

 

Apie ką rašom

Tag Cloud Example