Straipsniai

Be prievartos

 • Bausmės tik trukdo

  Atėjo metas atsisakyti bausmių, auginant vaikus. Tam pravers informacija, ko mus išmoko bausmės. Tikrai ne to, ko mes savo vaikams linkim.
 • Kad patyčios išnyktų

  Kartais viltingai atrodo, kad didėjant žmonių sąmoningumui patyčios vis mažiau pasireiškia mūsų gyvenime. Tačiau tuomet išgirstam apie subtilias, užslėptas patyčių formas, egzistuojančias net darželiuose, tokias, kurias sunku pastebėti, sunku įrodyti.
 • Apie "mažo" smurto didelę žalą

  Kyla diskusijos, kur galima naudoti smurtą ir koks smurtas yra mažas, o koks jau reikšmingas. Paskaičius gal kam pataps aiškiau, kodėl nėra "mažo" smurto. Nes atrodo, kad šiuo metu mes turim išmokti šią pamoką, kad galėtumėm nebekartoti klaidų. Nes jų jau tikrai pakanka.
 • Atsigręžti į nelaimingus vaikus

  Pradžiuginti vaiką yra labai paprasta. Kūdikiui pakanka mūsų šypsenos, didesnį vaiką prajuokina pakutenimas, jau kalbantį nuramina išklausymas, visus paguodžia artimo žmogaus apsikabinimas – tiek nedaug reikia, kad nušvistų vaiko akys. Bet kartais atsitinka taip, kad tuomet, kai vaikui labiausiai reikia mūsų, mes nuo jo imam ir nusigręžiam. Sakot, taip nėra? Deja, mes dažnai nusigręžiam nuo nelamingų – verkiančių, pykstančių, besimušančių, susigūžusių – vaikų. Atsigręžkime. Nes jiems tuomet labiausiai mūsų reikia. Tai nėra lengva, bet pagalvojus, kodėl mes taip darom, gali būti lengviau atsigręžti. Bent šiek tiek.
 • Mažo žodelio didelė galia

  Ką manot apie žmogų, kuris sveikindamasis nežiūri į akis? O ką manot apie žmogų, kuris iš viso nesisveikina? Kadaise žmonės sakydavo apie tokius 'praėjo kiaulė su zvaneliu'. Dabar nebesuprantam apie ką čia, nes sutinkam tiek žmonių, kad pasidarė tarsi normalu jų nematyti, nesisveikinti. Kiek šiandien žmonių praėjo pro jus, kiriems nepasakėt labas? O kiek sutikote žmonių, su kuriais pasisveikinote? Kiek iš jų buvo su vaikais, kuriems taip pat pažvelgėt į akis ir pasakėt labas? Pabandysiu atspėti, kad ne kiekvienam sutiktam pažįstamo vaikui pasakėt Labas. Kodėl?
 • Patyčios. Iš kur jos?

  Veiksmo savaitei Be patyčių palaikyti tekstas apie patyčias. Kad patyčios, tos senų laikų atgyvenos, išnyktų iš laisvos Lietuvos, kaip pernykštis sniegas. Visais pavidalais. Kad bendrautume vieni su kitais drąsiai, pasitikinčiai ir be baimės. Gražių šypsenų.

Apie ką rašom

Tag Cloud Example