Straipsniai

Suprasti vaiką

Čia dėsim esminius psichologijos išanalizuotus žmonių elgesio principus, kurių supratimas gali pagerinti vaikų supratimą, santykius su jais, bendradarbiavimą. Pilna idėjų...

 • Vaiko kalbos raida

  Koks mūsų genų ir mūsų aplinkos indėlis į tai, kaip mes išmokstame kalbėti, kokia kalba kalbame ir koks mūsų santykis su kalba.
 • Ačiū vaikams

  Vaikai žiūri į mus, suaugusiuosius, tokius didelius ir atrodytų protingus, bet kartais taip kvailai besielgiančius ir tyliai laukia, kada mes susiprasime. Tikrai, kada?
 • Ankstyvoji raida - kūdikystė

  Tai, ką svarbu žinoti apie šį mums tokį trumpą, bet vaikui - patį ilgiausią gyvenime - periodą.
 • Vaikai elgesį perima mėgdžiodami

  Vienas esminių vaikų mokymosi, elgesio perėmimo būdų yra mėgdžiojimas - jie ne visuomet girdi, ką jiems sakom, bet visuomet mus mato, kartoja, tai, ką mato. Deja, jie mato ir kartoja ir tai, ko mes nenorėtumėm, kad jie kartotų. Dėl to labai svarbu, būnant tėvais, suprasti šį vaikų, ir ne tik, elgesio principą. Kad nedarytumėm iš vaikų blogiečių, kai jie ima elgtis netinkamai, o paieškotumėm, kas iš vaikų aplinkos panašiai elgiasi, ką vaikai mėgdžioja.
 • Traumos vaiko gyvenime

  Jei kūno sužeidimas sugyja tarsi savaime, psichologiniai sužeidimai gali išlikti ilgam, ypač, jei jų buvo ne vienas...
 • Poreikiai ir norai

  Turbūt kiekvienam yra taip buvę. Kartais nejučia užplūsta toks didžiulis didžiulis noras. Atrodo – pasaulis sugrius, jei šis noras nebus išpildytas. Tiesiog čia ir dabar.. Ir kuo mažesni vaikai, tuo tokių staigių ir svarbių norų yra daugiau. O ką mes, suaugę darom su vaikų norais? Kartais liepiam palaukti geresnių laikų... Kartais nuleidžiam juokais, kad vaikai visko nori... O ką, jei už to noro slypi kažkas super svarbaus, ko mes paprasta akim neįžiūrim? Gal tai siekis pasitikrinti, kad esu vis dar mylimas, vis dar galiu? Pamąstykim apie norus per kitą prizmę – poreikių. Poreikiai ir norai veda mus į priekį, todėl išsiaiškinus, kas svarbu vaikui, galim suprasti ir vaiko elgesį. Ir net jei tai netinkamas elgesys, galim sureaguoti tinkamai - patenkinti poreikį, o ne bartis, taip atidedant poreikio patenkinimą ir greičiausiai sulaukiant pakartotino netinkamo elgesio. Nėra sunku poreikius perprasti, tik reikia skirti tam šiek tiek laiko ir dėmesio. Bandom?

Apie ką rašom

Tag Cloud Example